kolmapäev, 24. september 2008

LEIUTAJATELE

Alanud on 2008. aasta noorte leiutajate konkurss „Pisiasjad, mis muudavad elu paremaks“.Osale ja võida väärikaid auhindu!
Tähtaeg: 31. oktoober 2008
Auhinnafond: 150 000 krooni
Teema: „Pisiasjad, mis muudavad elu paremaks“
Osalejad: Kõik leiutamishuvilised 1.-12. klassini.
Konkursile esitatav leiutis olema päriselus nii väike, et mahub A4 paberile. Näiteks on sellised leiutised kirjaklamber, ukselink, piimapakk, prillid jne. Pisiasi võib olla ka mõne juba olemasoleva eseme uuendus.
Kui hakkad leiutama, siis mõtle, mis on need asjad, mis sinu elus vajaksid muutmist. Tähtis ei ole, kas leiutis muudab paremaks su koolipäeva, koduse elu, treeningud või sõpradega koosolemise, peaasi, et see, mille välja mõtled, oleks sinu jaoks oluline ja teeks su elu lihtsamaks.

Parimate tööde autoritele on auhinnaks hulgaliselt juba varem leiutatud kasulikke asju: digitaalseid peegelfotokaameraid, iPod'e, nooremale ja keskmisele vanuserühmale keerukaid Lego NXT BrainStorm konstruktoreid jne. Üheks auhinnanaks on kutse leiutajate laagrisse, mis toimub 2009. aasta suvel SA Teaduskeskus AHHAAs. Parimate tööde juhendajatele on välja pandud 15 000 krooni väärtuses preemiaid, parima töö esitanud kool saab auhinnaks puutetahvli.
Töid hinnatakse 3. vanuseklassis - 1.-4., 5.-9. ja 10.-12. klass
Konkursitöid saab esitada kuni 31. oktoobrini 2008.
Tööd tuleb saata aadressil: Noorte leiutajate konkurss, Sihtasutus Archimedes, Väike-Turu 8, Tartu 51013.
Kui autoril oli leiutamise ajal ka juhendaja, siis ootame koos tööga tema lühikest arvamust töö valmimise protsessi kohta. Tööd tuleb konkursil osalemiseks registreerida veebiaadressil www.archimedes.ee/teadpop - Leiutajate konkurss - vasaklink „Tööde esitamine” alt. Samas saab üle laadida ka leiutise joonise ja kirjelduse failid.
Konkurss toimub Haridus- ja Teadusministeeriumi, SA Archimedese ja SA Teaduskeskus AHHAA koostöös.
Täpsem teave konkursitingimuste, hindamise jms kohta aadressilt http://www.archimedes.ee/teadpop/ - Leiutajate konkurss. Kontakt ja lisainfo:Maarja ÜlperSA Archimedese projektijuht maarja.ylper@gmail.comleiutaja@archimedes.ee <mailto:leiutaja@archimedes.ee>52 579 06

Kommentaare ei ole: