reede, 18. september 2009

III ALGKLASSIDE KOOLITEATRITE FESTIVAL „VÄIKE LAVA 2009“

Festival kannab nime „Väike lava“, mis tuleneb otseselt lava mõõtmete suurusest (8 x 6 meetrit). Esimene festival toimus Kundas 2007.a. oktoobris, kus osales 17 truppi üle 200 osavõtjaga. Teisel festivalil 2008. a oktoobris osales 16 truppi. Festival on saanud positiivset tagasisidet ja me jätkame heal meelel traditsiooni.

SIHTGRUPP: 1.- 6. KLASSI ÕPILASED
TOIMUMISAEG: 23.-24. oktoober 2009. a
TOIMUMISKOHT: Kunda Linna Klubi, Lääne-Virumaa

ÖÖBIMINE: Kunda Ühisgümnaasiumis oma varustusega (madrats, magamiskott)

OSALUSTASU: à 190 krooni ( sisaldab toiduraha – 2 lõunat, 2 öhtusööki, 1 hommikusöök)

Festivalil ülesastumiseks sobivad eelmisel hooajal õpitud näitemängud, uusi polegi ju veel jõutud õppida. Venekeelsetel truppidel tuleks üles astuda eesti keeles. Etenduse pikkus 5 kuni 45 minutit.

Sügiseks on paljud kevadel esietenduvates lavastustes osalevad lapsed jõudnud 5. klassi ja seepärast ei ole osalejate vanuseaste rangelt piiritletud 4. klassiga. Pealegi on paljudes väikestes algkoolides etendusse kaasatud ka 5. ja 6. klasside õpilased.

Lisaks näitemängudele toimub festivali raames ka palju muud põnevat. Eeldame, et trupid, kes osalevad festivalil, jäävad kohale kaheks päevaks ja see on ka programmi koostamisel aluseks.

Festivalil osalevate truppide arv maakondadest ja linnadest ei ole rangelt piiratud. Kuna mõnes maakonnas või linnas on mitmeid heal tasemel osalemissooviga truppe, mõnes paikkonnas pole aga üldse, saame sõltuvalt huvist festivali vastu võimalusel vastu võtta ühest paigast ka rohkem truppe.

Ootame igalt trupilt eelnevalt tutvustavat videoklippi (3-5 min) nende töödest-tegemistest argipäeval (kool/huvialad/vaba aeg), mida saame näidata festivalil enne etendust.

Osalemissoovist palume teada anda 25.septembriks 2009. a. Samuti on oodatud ettepanekud festivali korraldamiseks ning õnnestumiseks!

Info ja registreerimine festivalist osavõtuks:

Telef. 56 623 096, e-mail amkoks@hot.ee

Maarika Koks – Kunda laste näitetruppide juhendaja, Väikese Lava 2009 projektijuht

Kommentaare ei ole: