neljapäev, 10. september 2009

Konverents Käekirja anatoomia ehk kuidas sünnib käekiri?

Halb kehaasend, sulepea kramplik pihku pigistamine, liiga suur surve kirjutamisel, kirjutamine liiga aeglaselt, mitteloetav või inetu käekiri ja rohked vead on probleemid, mis seoses kirjutamise ja kirjutama õppimisega ikka ja alati üles kerkivad.
Õpetajad, lapsevanemad ja lapsed ise aga ei tea tihtipeale, kuidas neid kirjutamisel esinevaid hädasid kõrvaldada. Need mured on siiski edukalt kõrvaldatavad, kui praktikas rakendatakse süsteemselt uusi uurimustulemusi motoorsete võimete kohta. Kooliteed alles alustavad lapsed tegelikult juba valdavad motoorikat, mis on vajalik sujuva käsitsi kirjutamise oskuse saavutamiseks, kuid kirjutamine ei pruugi sellest hoolimata laabuda isegi rohkelt harjutades.
Rohkeid uuringuid läbi viinud sensomotoorika ekspert Dr Christian Marquardt tutvustab oma uusimaid uurimistulemusi ning annab konverentsil ka praktilisi näpunäiteid, kuidas käekirja analüüsida ning kuidas anda kirjatehnikat parandada aitavat tagasisidet.
Lisaks Dr Marquardtile jagab oma kogemusi ka Eestis kirjutamise temaatikat (sh vasakukäeliste laste kirjutamise kujunemist) uurinud eripedagoog-logopeed Pilvi Kula (PhD), kes annab kokkuvõtlikud loengud teemadel: kirjatehnika õpetamine kirjutamise algastmes; võtteid kirjatehnilise töö mitmekesistamiseks; vasakukäeliste kirjutamise iseärasused.
Millal? 28.-29. oktoobril 2009
Kellele? Lasteaia õpetajad / klassiõpetajad / lapsevanemad / kõik lastega tegelevad huvilised
Kus? Tallinna Ülikool Uus-Sadama 5 õppehoone (MARE), Tallinna saal (II korrus)
Kui palju maksab? Hind osalejale 600.- (hinna sees kohvipausid, konverentsi materjalid, mahukas praktiline õppematerjal „Kuidas õppida kirjutama?”, mis sisaldab juhendmaterjali, harjutusi jms) Kui ühest õppeasutusest on üle kahe osaleja, siis on hind 5% soodsam.
Kus registreeruda? Registreeruda saab telefonil 62 11 674 või 52 85 917
E-posti teel monica@andras.ee
Eelregistreerumine on oluline, kuna kohtade arv on piiratud. Viimane tähtaeg registreerumiseks 15. oktoober
PS! Konverents toimub sünkroontõlkega eesti keelde! Konverents toimub koostöös kirjutusvahendite arendaja ja tootja Stabiloga.

Monica Sakk
TLU Täiendõppekeskus
Koolitusjuht
Lähem info ja registreerumine6211674, 52 85 917
Monica@andras.ee

Kommentaare ei ole: