neljapäev, 24. märts 2011

LUGEMISPESAD

Ajal, mil laps pesas patjadel pikutab
lugemispisik end lapsesse istutab.
 
Kes elab lugedes, 
see elab elades.
Lugemisistikud lugemispesades
 kosuvad,
saades kord põliseks metsaks,

et meie mõte

ja keel

aina kestaks.Lugemisühingu projekt Lugemispesa sai alguse 2004. aastal.
Projekti eesmärk on toetada laste arengut ja ainetevahelist integratsiooni, suurendades huvi raamatute ning lugemise vastu. Samuti kujundada iseseisvaid, loovaid ja kriitilisi lugejaid ning lugemisharjumust kui harivat ja emotsionaalset vaba aja sisustamise vormi.
Projekti kaudu toetatakse lugemisnurkade loomist lasteaiarühmades, koolides, raamatukogudes. Samuti raamatutega seotud mitmekülgset loomingulist tegevust. Lapsed saavad võimaluse tutvuda raamatutega kõige lähemas keskkonnas- lugeda, suhelda eakaaslastega, veeta otstarbekalt ja huvitavalt vaba aega. See ongi lugemispesa!

Kallid õpetajad, kasvatajad, raamatukogutädid!
Parim lugemispesa 2010/2011

Palun andke teada oma toredatest lugemispesadest! Pildistage, joonistage ja kirjutage meile! Piiluge ka kõrvalklassi või -rühma, vaadake mõttes üle tuttavate tegemised. Pisikese tunnustuse igapäevase sihikindla töö eest on iga lugemispesa eestvedaja ära teeninud.Ja kindlasti unustage hetkeks ära ka lause
"Oh, mis mina, see on ju nii igapäevane ja seda tööd olen ma ju aastaid teinud..." See just ongi oluline!

Ootame ettepanekuid, pilte, vihjeid kuni 8. aprillini aadressil marekabel@gmail.com.

Eesti Lugemisühing Facebookis.

******************************************

*Suvel, juuni algul, toimub Tallinna Ülikoolis rahvusvaheline konverents Pilt ja Tekst ehk Picture & Text. Ettekannete teemadeks on pildiraamat ja selle võimalused hariduses, lastekirjanduse suhe multimeediaga, laste lugemise juhtimine, lastekirjanduse arengujooni Ida-Euroopas.


Konverents "Pilt ja tekst"
Clipped from: www.tlu.ee (share this clip)


Kommentaare ei ole: