esmaspäev, 25. aprill 2011

Ainult siin sünnivad me loodOotame osalema selle maa
lugude- ja luulevõistlusele
“Ainult siin sünnivad me lood”


21. märtsil kuulutas Leelo Tungal välja XI noorte laulu- ja tantsupeoga maa ja ilm lugudest inspireerituna selle maa lugude- ja luulevõistluse „Ainult siin sünnivad me lood“. Osalema on oodatud kõik õpilased algkoolist gümnaasiumini ning samuti üliõpilased. Kuna suvine noortepidu jutustab selle maa lugusid, võiks Leelo Tungla sõnul igaüks meist üles tähendada enda ja oma esivanemate lugusid. Pole tähtis, kas autor väljendab ennast proosa või luulevormis – oluline, et me rohkem märkaksime seda, kes meie ümber on ning kuulaksime ja peaksime meeles seda, mida nad meile jutustavad, lisab Tungal.

Kutse lugude- ja luulevõistlusele
Igal ajal luuakse isemoodi laule ja lugusid ning mõnedki neist jäävad kõlama läbi sajandite. Tänavune laste ja noorte laulu- ja tantsupidu Maa ja ilm pajatab nii uusi kui ka vanu lugusid meie maast. Kutsume kõiki noori kirja panema OMA lugu, jutustagu see siis kodu- või kooliperest, külast või linnast, metsast või rannast – peaasi, et see lugu oleks huvitav nii sõpradele kui ka kaugelt saabunud külalistele, kes Eestimaast pole seni midagi kuulnud. Teretulnud on needki lood, mis kirja pandud isade-emade või vanavanemate suust.
Oodatud on nii proosa- kui ka luulevormis kirjutatud lood.
Kirjatööde maht on 1 lehekülg A4 suurusega paberil. Iga loo juurde palume lisada oma andmed: nimi, klass, kool, telefon, kodune ja e-postiaadress.
Osavõtjate vanus on 7 – 27 aastat. Töid hindame 4 vanuserühmas: algkool, keskaste, gümnaasium ning üliõpilased.
Kirjatööd palume saata hiljemalt 13. maiks 2011 aadressil: Eesti Laulu- ja Tantsupeo SA aadressil Pärnu mnt 10, Tallinn 10148 või e-posti aadressile sellemaalood@kul.ee
Parimad lood leiavad avaldamist tantsu – ja laulupeotrükises ja nende autoreid ootavad laulupeomeened ning -pääsmed.
Ilmatuma suurt kirjutamistuhinat kõigile! Kohtumiseni laulu- ja tantsupeol!
Teie Leelo Tungal

Kommentaare ei ole: