reede, 4. november 2011

HELKUR ON POPP
Alanud on pikk ja pime sügis-talvine periood. Pisike abimees – HELKUR- on sel ajal ühtviisi vajalik nii täiskasvanule kui lapsele, nii jalakäijale kui jalgratturile. See tagab nende nähtavuse liikluses. Korralik helkur on auto lähitulede valguses nähtav juba 130 – 150 meetri kauguselt ning autojuhile jääb siis piisavalt aega, et sõitu aeglustada ja mööduda jalakäijast ohutult talle otsa sõitmata...

Paide Gümnaasiumi 4a, 4b ja 5b klass alustasid projektiga HELKUR ON POPP.
Projekti eesmärgiks on teha helkuri kandmine noorte hulgas tõesti popiks. Selleks teadvustame me läbi erinevate tegevuste, arutelude ja infomaterjalide helkuri kandmise vajalikkust. Kõike seda tehes kasutame kaasaegseid ja noorte hulgas laialt kasutatavaid vahendeid, oleme ju ometi meiegi POPID JA NOORTEPÄRASED! :):):)

Paide Gümnaasiumi 4A, 4B ja 5B alustasid 1. novembril kuupikkuse projektiga „HELKUR ON POPP“

Iga päev kuuleme ja näeme reklaame helkuri kandmise vajalikkusest. Teavitustööd teevad õpetajad ja politsei, siiski ei kanna kõik õpilased ja täiskasvanudki helkurit. Meie projekti eesmärgiks on teadvustada helkuri kandmise vajalikkus ja teha helkuri kandmine noorte hulgas popiks. Usume, et teadlikud noored tuletavad helkuri vajalikkust meelde ka oma lähikondsetele.

Teavitustöö käigus viiakse läbi erinevaid tegevusi, arutelusid ja tutvutakse infomaterjalidega. Õpilased teevad miniuurimusi, luuletusi, veebiplakateid. Kujundavad unistuste helkurit ja kirjutavad lühijutte. Korraldatakse veebipõhine helkurite fotokonkurss ja kooliperele näitus erinevatest helkuritest. Kõike seda tehes kasutatakse kaasaegseid tehnilisi vahendeid ja noorte hulgas populaarseid infokanaleid, on ju ometi projektist osavõtjadki noored ja popid!

Koostööpartneriteks kolmele klassile on politsei, Järva Teed ja PG tublid gümnasistid. Nende abiga viiakse läbi teavitusreide koolis ja väljaspool seda, valmivad raadiosaade, reklaamklipid, ajaleheartikkel ja mõnusad isetehtud helkurid.
Projekti kajastatakse igapäevaselt blogina ühe klassi kodulehel. Laiemale publikule on tegevus kajastatud Facebooki avalikul lehel, mis kannab samuti pealkirja „Helkur on popp“.
Leia meid sinagi ja heida pilk peale!

Projektiklasside õpetajad ESTER KOPLIMETS, IVI KUKK ja SIIRI SITSKA

Kommentaare ei ole: