reede, 23. november 2012

KUTSU MUUSEUM KOOLI VÕI LASTEAEDAA. HTammsaare muuseum pakub koolidele ja lasteaedadele võimalust kutsuda muuseum endale külla!

Hariva ja mängulise muuseumitunni jooksul saavad lapsed teadmisi vastava rahvakalendri tähtpäevaga seotud tavadest. Samuti lahendatakse loovaid ja mängulisi ülesandeid ja meisterdatakse!

Programmi raames viiakse läbi  2 x 45 minutiline  muuseumitund.
Programmi maksumus kuni 50 km kaugusel 40.00 €, rohkem kui 50 km kaugusel 50.00 €.
(sisaldab meisterdamiseks vajalikke vahendeid). Kui ühes koolis viia sama päeval läbi mitu programmi  eri klassidele, lisandub iga järgneva klassi kohta vaid 10 €.
Programmide võimalik tellimise aeg – november kuni aprill.

EESTI RAHVA RIIETUMISTAVAD 19. SAJANDI II POOLEL
Programmi kestus: 45 minutit
Programmi sisu: Kuidas käidi riides 150 aastat tagasi? Millised olid sellel ajal jalanõud? Kes tegi ja millest tegi vanasti riideid ja jalanõusid? Kuidas sai linast ja lambavillast kangas? Kaasas näidised ja anname võimaluse riietuda selleaegsetesse rõivastesse.

LASTE MÄNGUD JA TEGEMISED 150 aastat tagasi
Programmi kestus: 45 minutit
Programmi sisu: Millised olid pered ja nende kombed vanasti, milliseid töid tegid vanasti lapsed? Mängime mänge, laulame laule, mida mängisid  ja laulsid meie vaaremad ja vaarisad.  Kuidas nad said omale mänguasjad? Meisterdame ise ühe mänguasja.

ESIVANEMATE TOIDULAUD 150 aastat tagasi
Programmi kestus: 45 minutit
Programmi sisu: Mida ja millal vanasti söödi? Mida kasvatati ise ja mida sai kaupmehelt? Millega vanasti maiustati? Kas pidulaud oli teistsugune kui argipäeval?

MARDI- JA KADRIPÄEVA KOMBED JA TAVAD
Programmi kestus: 45 minutit
Soovitav aeg: novembrikuu
Programmi sisu: Erinevus praeguste ja 150 aastat tagasi tähistatud mardi-ja kadripäevadel.
Kuidas end õigesti mardiks või kadriks kostümeerida (kaasas erinevad vahendid ja materjalid). Teeme ise kamakäkki ja kadrititte ning otsime mardi-ja kadripäevaseid tarkuseteri. Aitame lastel koostada omanäolise ja vahva kadride külaskäigu.

Lisainformatsioon ja tellimine:
5340 3461 või 385 9020

*Koolid ja lasteaiad, kes on kutsunud muuseumi külla, saavad tellida muuseumisse ekskursiooni vaid piletihinnaga – giiditeenus tasuta.

Kommentaare ei ole: