esmaspäev, 8. aprill 2013

Silma ilma

Algab loodusharidusprojekt „Silma ilma“


Silma Õpikoda alustab loodushariduslikku projekti „Silma ilma“. Selle eesmärgiks on tutvustada tavalisemaid ilmastikunähtusi, ilma uurimist ning ennustamist. Projektist saavad osa võtta 4.-6. klassid koos neid juhendava õpetajaga.
Huvilised saavad projektis osalemiseks registreeruda kuni 15. aprillini meiliaadressil ilmavaatlus@silmalk.ee. Projekti vaatlusülesannete ning juhendmaterjalidega saab tutvuda kodulehel ilm.silmalk.ee.
Nelja nädala jooksul õpivad lapsed tegema lihtsamaid ilmavaatlusi, otsivad lahendusi põnevatele nuputamisülesannetele ning saavad osaleda fotokonkursil. Parimatele osalejatele on vahvad auhinnad, mis innustavad edaspidigi avatud silmadega looduses liikuma. Kokkuvõtted laekunud tulemustest tehakse mai keskel.
Aprillis ja mais ilmub projekti kodulehele palju põnevaid uudiseid. Käime külas teadlastel ja vaatame, kuidas ilma uuritakse. Vahvad animatsioonid aitavad paremini mõista, kuidas tekivad pilved ning miks lööb välku. Hoiame koos projektis osalejatega jooksvalt silma peal ka kevadises looduses toimuvatel põnevamatel sündmustel.
Projekti elluviimist rahastab Keskkonnainvesteeringute Keskus.

Lisainfo:
Marko Valker
Silma Õpikoda
Tel. 56 678 621; e-post: marko.valker@gmail.com

Kommentaare ei ole: