pühapäev, 15. märts 2015

Teater kooli ja lasteaeda: kunst või haltuura?

ASSITEJ EESTI KESKUS TÄHISTAB LASTETEATRI PÄEVA SEMINARIGA
20.märtsil, rahvusvahelisel Lasteteatri Päeval korraldab ASSITEJ Eesti Keskus Piip ja Tuut Mängumajas seminari "Teater kooli ja lasteaeda: kunst või haltuura?". Seminari avab Miksteatri uuslavastuse "Merele!" esietendus.

2015. aastal tähistab ASSITEJ International  50. sünnipäeva. Pool sajandit on teatritegijad üle maailma seisnud hea lastele loodava teatrikunsti eest, mis jõuaks iga väikese vaatajani parimal võimalikul moel laste majanduslikust ja poliitilisest orientatsioonist sõltumata.
Seminaril vaagitakse olukorda, mis seisus on täna teater noorele vaatajale Eestis; tutvustatakse sügisest festivali "Teater noorele vaatajale 2015", uuenenud kodulehte, uut programmi, millesse on kaasatud kultuuriministeerium ja heategevusfond Aitan Lapsi, ning uut koostööalgatust Põhjamaade ja Baltimaade ASSITEJ keskuste vahel. Seminarile on oodatud lisaks teatritegijatele ka lasteaedade ja koolide õpetajad ning huvijuhid, kelle südameasjaks on teater noorele vaatajale.

Registreerimine etendusele ja seminarile aadressil: info@assitej.ee
Miksteatri uuslavastus "Merele!“ räägib kolmest muuseumitöötajast, kes saavad õhtuti peale tööd kokku, et teha midagi sellist, mida endast lugupidavad täiskasvanud ei tee – nad mängivad. Aga see pole niisama mängimine. Iga kord toob keegi kaasa muuseumi kogudest ühe maali, mis annaks inspiratsiooni uueks fantaasiaks. Täna seilatakse merele, pea ees otse tundmatusse.

Lavastus on valminud kolme näitleja rühmatööna. Autorite, lavastajate ja näitlejatena astuvad publiku ette Maarja Mitt, Tarmo Song (külalisena Theatrumist) ja Kaido Rannik.
Lasteteatri Päeva ajakava 20.märtsil 2015 Piip ja Tuut Mängumajas:
11.00 Miksteatri uuslavastuse "Merele!" esietendus
12.00 Seminar "Teater kooli ja lasteaeda: kunst või haltuura?" Sõnavõtjad: Toomas Tross, Rait Avestik, Kaido Rannik, jt.
14.00 ühine lõuna

 Lähem teave www.assitej.ee
Toomas Tross    56468040 toomas@piipjatuut.ee
Kirsten Simmo  55639219 info@assitej.ee
Kaido Rannik     56647765 kaido.rannik@gmail.com

Kommentaare ei ole: