pühapäev, 6. september 2015

Tähistame koos rahvusvahelist kirjaoskuse päeva ja nädalat!

Foto- ja videovõistlus "Kirjaoskus kui kingitus"
7. - 13. septembril, rahvusvahelisel kirjaoskuse nädalal, korraldab Eesti Lugemisühing veebis foto- ja videovõistluse "Kirjaoskus kui kingitus".  Võistlusel osalemiseks tuleb jäädvustada olukord, kus kirjaoskusest on rõõmu ja laadida pilt või video üles: https://www.facebook.com/events/142979356044331/
Kirjaoskus on üks võtmepädevusi, mis on vajalik kogu elu kestel igale inimesele. Euroopa viiest täiskasvanust ühel on probleeme kirjaoskusega. Et kirjaoskuse tähtsust teadvustada, tähistab ELINET (European Literacy Policy Network) http://www.eli-net.eu/, kuhu ka Eesti Lugemisühing kuulub, kogu Euroopas kirjaoskuse nädalat http://www.literacyweek.eu/.
"Kirjaoskus kui kingitus" võitjad valib välja rahvas, parimad pildid leiavad kajastamist ka rahvusvaheliselt ELINETi veebimaterjalides. Võitjatele on ka valik auhindu, näiteks kinkekaarte, kirjaoskuse arengut toetavaid raamatuid jms.
 Kontakt: Maria Jürimäe
58 049 739


Kirjatehnikast kirjaoskuse päeval 

8. septembril, rahvusvahelisel kirjaoskuse päeval kell 16.00 - 17.30 korraldab Eesti Lugemisühing veebiseminari "Kirjatehnika: kirgede torm". 

Osalevad Eesti Kunstiakadeemia graafilise disaini professor Ivar Sakk, Tallinna Ülikooli emakeele didaktika dotsent ja Laulasmaa Kooli õpetaja Anne Uusen, Tallinna Ülikooli eripedagoogika lektor Kadi Lukanenok, Pirita Majandusgümnaasiumi klassiõpetaja ja õpetajakoolitaja Mare Müürsepp. Arutluse alla tuleb, millist kirja peaks koolis õpetatama ning kuidas peaksid aja nõuded peegelduma kirjatehnika ja laiemalt kirjaoskuse õpetamises.
Veebiseminari ülekanne on jälgitav aadressil kirjaoskus.weebly.com 
Samas saab esitada ka küsimusi ja väljendada arvamusi.
Eelnevalt võib küsimusi saata aadressil lugemisyhing@gmail.com
Kontakt: Mare Müürsepp
5102148

Kommentaare ei ole: